Karavan Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Tatil kavramını özgürlükle buluşturan karavanlar, yılın her ayında keyifli bir rota çizip, neredeyse evinizin konforunda keyifli yolculuklara koyulabilmeniz için eğlenceli bir fırsat sunar. Özellikle; doğanın içinde yer almayı sevenler, yolda olmanın keyfini en az ulaşacakları yer kadar çıkarmayı bilenler ve maceraya atılmak isteyenler için karavanlar unutulmaz bir tatil arkadaşıdır. Karavan hayali kuranlar için bu hayali gerçekleştirmenin en kısa ve güvenli yolu ise karavan kiralama olacaktır.

Karavan kiralama, birçok avantajı da beraberinde getirecektir. Birkaç günlük ya da uzun dönem karavan kiralama yaparak;

• Sadece sizin çizeceğiniz esnek bir rotada tatil planı yapabilir, tek bir alana bağlı kalmadan ve sıkılmadan tatilinizi programlayabilirsiniz.
• Yoğun sezonlarda yüksek otel ücretleri ödemeden en sevdiğiniz koyların keyfini çıkarabilirsiniz.
• Kiralık karavan ile yola çıktığınızda, aracın bakım ve servis işlemleri firma tarafından takip ediliyor olacağından bu konuda endişelenmeden yolculuğunuza odaklanabilirsiniz.
• Kiralık karavan modeline ihtiyaçlarınız doğrultusunda karar verebilir, konforlu bir yolculuk olacağından emin olarak yola çıkabilirsiniz.
• Kiralık karavan ile yapacağınız köprü ve ücretli otoyol geçişleri firma tarafından sizin adınıza kontrol edilerek kiralama sonunda size ileteceğinden, takip işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
• Kiralık karavan kullandığınızda yolculuğunuz boyunca karşılaşabileceğiniz sorunlarda firma ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz.

Kiralık Karavan Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Karavan kiralama için her geçen gün taleplerde yaşanan artış, insanların özgür tatil anlayışına günden güne daha çok önem verdiğinin bir göstergesi. Henüz hiç karavan kamp tecrübesi olmayanlar da yılda en az bir kez karavan ile seyahat etmeyi alışkanlık haline getirenler de kiralık karavanlara yoğun talep gösteriyor. Kiralık karavan fiyatları, karavan özelliklerine, rezervasyon yapmak istediğiniz tarihe ve gün sayısına göre farklılık gösterebiliyor. Tek başınıza ya da sevdiklerinizle keyifli bir karavan tatili planlıyorsanız, karavan seçiminde bazı hususlara dikkat etmelisiniz.

• Genel olarak B sınıfı ehliyet karavan kullanmak için yeterli olsa da bazı çift dingilli ve kamyonet tipi modeller ile 750 kilonun üzerindeki çekme karavan modellerinde ehliyetinizin yetersiz kalabileceğini unutmamalısınız.
• Karavan ile yolculuk yapacak kişi sayısının, karavan ruhsatında yazan yasal yolcu sınırına uygun olmasına özen göstermelisiniz.
• Karavan kiralama tecrübeniz yoksa, firma yetkililerinden fikir almalı ve taleplerinizi en iyi karşılayacak modele birlikte karar vermelisiniz.
• Kiralık karavan gri su tankı boyutları ve boşaltma işleminin nasıl yapılacağı gibi teknik bilgileri sormalı ve ihtiyaçlarınıza uygun temiz su kapasitesine sahip araçlar tercih etmelisiniz.

5/5 - (1 değerlendirme)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir